вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty z drewna ekspresowo się eksploatują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od poprawnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji płotów z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten typ ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий